26 Mart 2010 Cuma

merdiven çıkma eziyeti
eski yapılarda oturmak çoğu zaman eziyetten başka bir şey olmuyor..
ince duvarlar(komuşlarınızın tüm özelinden haberdar olursunuz) , yoldan büyük araç geçtiğinde evin titremesi ve en işkence boyutunda olanı merdivenlerdir!
şuan oturduğum semtte apartmanların çoğunluğu 5-6 katlı olduğu için çoğunlukta asansör bulunmuyor.eğer market alışverişinden geldiyseniz birde elinizdeki poşetler çok ağırsa o dik merdivenler ölüm sebebiniz olabilir. hergün 4 katı inip çıkmak eziyet geldiği için birkez dışarı çıktığımzda gereken her şeyi almayı unutmamaya çalışıyoruz.

bugün baya bi alışveriş yaptık elimiz kolumuz ağır poşetlerle dolunca kendimizi eve nasıl attığımızı bilemedik. en son hatırladığım koltukta kalbimin patlayacak gibi atması ve son nefesimmiş gibi nefes almaya çalışmamdı :)
bu yüzden bugün bir daha evden çıkmamayı düşünüyorum en azından birkaç saatliğine.
yakın bir zamanda çok katlı bir müstakil eve sahip olursak sanırım bu merdiveni alırız :) işim olmasa bile sürekli çıkıp kayarak inerim. hem evde küçük çocuklar varsa da çok yararlı bir şey yoksa bile ruhu çocuk kalanlar için müthiş bir şey. ki biz yaz kış,ıslak kuru demeden kaydıraktan kayıp popolarımızı ıslatan bir çift olarak ev içinde eğlenceli bir aktiviteye sahip oluruz diye düşünüyorum. hayali bile heyecanlandırdı benii :)

1 yorum:

Mia Wallace dedi ki...

yaa inanmıyorum muhteşem bir merdiven!! bayıldım resmen ya:D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...