16 Nisan 2010 Cuma

1 siyam = 1 çocuk


bir siyamla yaşamak tıpkı evde ilgilenilmek isteyen bir çocukla yaşamak gibidir :)

*uyandığında ona günaydın öpücüğü verip onu sevmezseniz asla peşinizi bırakmaz ve asla kahvaltısını yapmaz.bu yüzden her sabahın ilk önceliği o olmalı :)
(aslında bu her uykudan uyandığı zaman geçerlidir)

*kahvaltı sonrası o biraz dinlenmeye çekilmişken işlerinizi halledersiniz ardından onu taramanız günlük bakımını yapmanız gerek bu da çocuğunuzu okula göndermeden önce saçını taramak gibi bir şey.

*ardından ona balkon kapısını açmalı ve biraz kuşları,arabaları,caddeyi izlemesi için izin vermelisiniz bu da çocuğunuzun çizgi film izlemesi ya da oyun oynamasına den düşüyor sanırsam :)

*ve ardından öğle uykusu tek fark ise ya karnınızda ya da belinizle koltuk arasında kalan boşluğa kafasını sokup,kendi çapında uyku ortamı yaratıp orda uyumasıdır bir süre :)

*sizle yeterince zaman geçirdiğine inandığı zaman kendi başına bir şeyler yapmaya çekilir ki bu da çocuğunuzun oyuncaklarıyla zaman geçirmesi gibidir.

*tuvalet kısmı ise biraz daha farklı bir çocuk tuvaletini yaptığında utanıp kaçmaz ya da bunu yaramazlık saymaz ama dino bu konuda biraz utangaç hemen koşarak kaçar tuvaletten çok terbiyeli benim oğlum ya :)

*eğer işleriniz dolayısıyla onunla ilgilenmemişseniz evin içinde bir oraya bir buraya koşar.

*siz herhangi bir şeyle ilgilenirken(yazı yazmak,film izlemek...) yanınızda olmayı ya da yanı başınızda oynamayı çok sever. aslında çocuklarda böyledir. sürekli annelerine bir şeyler sorarlar,onları izlerler ya da yanlarında kendi başına oynarlar :)

*tasma konusunda çoğu zaman sorun yaşayabilirsiniz çünkü genelde özgürlüklerine düşkün olduklarından nefret ederler aslında kim etmez ki ?
bu yüzden biz şu gevşek ve lastikli olan tasmalardan kullanıyoruz. küçükken benimde bir bileziğim vardı kolumdan çıkmayacak kadar dar olduğu için nefret ederdim (şuan bile çok fazla takı kullanamam daralıyorum) bu yüzden bileziği kırmıştım :D

*ve en önemlisi de sanırım iletişimimiz.siyamlar sahipleriyle en çok iletişim kuran kedi türüymüş bu yüzden çok fazla miyavlarlarmış.veterinerden bunu öğrendiğimizde içimin rahatlamasına neden olmuştu.tıpkı soru soran ve yeni öğrendiklerini anlatan küçük çocuklar gibi :)

*uyku pozisyonları hakkında bir genelleme yapamıycam ama dino genelde sırtüstü yatar ve kollarını bacaklarını açıp yayılır :) bazense ışık gelmeyecek şekilde koltuğa dönük yatar ( gün içinde koltukta yatmayı sever ). bazı zamanlarda da bacaklarını karnına çeker top gibi olur çoğu zaman bende böyle uyurum. sanırım benzer yönlerimiz çok :)
kucağınızda uyurken onu hareket ettirdiğinizde ya da kaldırıp yerine götürdüğünüzde tıpkı annenizin size kalk yerine yat dediğinde çıkardığınız ses gibi bir ses çıkarır :)

ve son olarak eğer bir siyamınız varsa aslında bir çocuğunuz var demektir.

benimde siyah burun ufak bir oğlum var ve şuan karnıma sarılmış bir şekilde uyuyor.

Seni seviyorum yaramaz küçük oğlum :)

2 yorum:

Eylül dedi ki...

sürekli konuşuyorlar yahu sürekli! bir sus, bir çenen dinlensin dimi, yook! her sabah şu geveze karının marmarmaar diye bağıran sesiyle uyanıyorum, kalkıp mamasını veriyorum. bu sefer balkon kapısını aç diye başlıyor, 10 dakika geçiyor gel gönlümü eğlendir diye başlıyor.. akşama kadar gidiyor bu sohbetler.
yalnız tuvaletten koşarak kaçmak ve evin içinde at gibi koşmak şekere özgü sanıyordum, bunlar kardeş çıkacaklar sonunda dino'yla :)

banu bilgi dedi ki...

demekki hepsi böyle :) onu görmemezlikten geldim diye birkaç kez beni düşürmeye bile kalktı :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...