27 Ekim 2011 Perşembe

küllerimden doğuyorum :)

çok sevgili portakallı bitter çikolatalı izleyicilerim ;

normalde blogumu hiç bu kadar boş bırakmazdım hatta bazen günde 3-4 post yapardım.
fakat şuan bazı rahatsızlıklarım için İstanbul'a gelmek zorunda kaldım. yarı tedavi sürecindeyim haftaya tam sürece geçeceğim.

şuan iyiyim kendimi daha iyi hissediyorum.biraz  ağrım ve bu ay vücuduma giren fazla ilaçlar yüzünden minik kırmızı alerjilerimle kaşıntısı var. bunlarda normal sanırım.

ailemi,istanbul tarfiğini çarpık kentleşmeyi  hatta egzoz kokusunu bile özlemişim. eğer bir kere İStanbulun tadını aldıysanız bırakmak imkansızmış bunu anladım.

apar topar geldiğim içinde yanımda fotoğraf makinem yok.bu ara fotoğrafsız postlar yazacağım.

artık kullanmaya kıyamadığım tüm defterleri kullanacağım. yeni bir gelecek ve eskisinden farklı olarak sonuçlarınıda yazıp planlar yapacağım.
beklentisiz derin nefes alarak yaşayacağım.
sanırım sonuncusu mutlu olmakla eş anlamlı olacak.

yarın kuzenimin ilk 29 ekim töreni var şiir okuyacak.tüm aile heyecanla bekliyoruz.kalabalıktan korkmayacağını bilsem dino yu bile götüreceğim :)

sağlıkla kalın :)

19 Ekim 2011 Çarşamba

yaşıyorum

bu postu yaşadığımı belirtmek için yazıyorum.
sonunda düğünü sağ salim tamamladık.o kadar yoğum geçti ki yorgunluğunu hala hissediyorum. sonrasında ise başımıza gelenler gerçekten de şaşırtıcıdan daha şaşırtıcıydı.

Eylül'ün yeni evimizi ziyaret etmesiyle izmir de çok güzel günler geçirdik. tüm gün boyunca videolar ve fotoğraflar çektik. bir günümüzü anlatan kısa bir video yapıcaz.sanırım bu üçümüze dair muhteşem bir anı olacak.
eylül için yeni fotoğraflar çektik o da boyayacak bir sonraki sergisinde etrafta çılgın heyecanla dolaşacağım.

yukarıdaki fotoğraflar eylül geldiğinde yiyip içtiklerimizin bir kısmı. keşke hep aynı şehirde olsak.onun yanımda olması daha bir farklı hissettirdi daha bir güzeldi her şey.

seni seviyorum güzel gülen kız.

11 Ekim 2011 Salı

Hamervah


Bugün dize bir müzik grubundan bahsedeceğim. Benim için çok önemli 2 arkadaşımın lise zamanlarında çalışmalarına başladıkları şimdi ise baya ilerleyip işin önünü alamadıkları bir grup. Şarkılarını gerçekten de severek dinlerim.gitar-mızıka 'da : Orcan yani ilkokuldan arkadaşım , vokal-gitar'da : Kutay liseden arkadaşımdır. kendilerini pek severim ayrı bir bağımız vardır.
Benim için çok şey yapan bu dostlara sahip olmak güzel.n zaman ihtiyacım olsa hep ordalardır. şimdi grubu size tanıtmakta benim boynumun borcu. öncelikle facebook sayfaları'nda daha aktif bir şekildeler. sürekli şarkıları ve performanslarını paylaşıyorlar. Yakında bir konserleri olacak takipte kalın derim :)

sizi seviyorum çocuklar :)Yoğunlukta Son Hafta

düğün dernek işlerinde bu hafta son haftamız. cuma günü kına cumartesi günü ise düğün var. bu yazımda biraz anlatmıştım. ağırlık yani çeyiz götürmede yağmura rağmen 8-10 araba gidildi. elimizdeki sepetteki çeyizlerle 500 metreye yakın yol yürüdük. çeyiz taşıyanlar ,taşımayanlar,çalgıcılar ve deve vardı. evet bildiğimiz deve.çeyizin bir kısmı deve üzerinde gitti. orada deve yatarmış kalkmazmış deveye rakı içirirlermiş rakı verilmezse kalkmazmış deve. hayvanları bile bir değişik.
çeyiz götürme de o kadar çok yağmur yağdı ki önü açık ayakkabılarımla neredeyse ayaklarımın yarısına kadar sulara girmek durumunda kaldım. en son hatırladığım topuklulara rağmen gözümü karartıp arabaya koştuğum andı. yinede arabaya gidene kadar sudan çıkmış balığa döndüm.

bir tane fotoğraf koyuyorum şimdilik. sanırım düğünden sonra daha rahat şekilde fotoğrafları koyabileceğim.
ayakkabılarımı alacak zamanı ancak bugün bulabildim. ufak tefek eksiklerimi tamamladım.yarın son kuaför işleri ardından akşam dersten sonra yine bodruma gidiyorum. sanırım son 1 aydır her haftasonu bodruma gittim.pamukkaleye iyi para kazandırdık :)

şimdilik bu kadar. eğer vaktim olursa düğün süslemelerini düğünden önce çekip tekrar paylaşacağım. olmazsa hepsini haftaiçi paylaşacağım :)

şimdiden iyi hafta sonları.

6 Ekim 2011 Perşembe

Hayalimdeki Evşöyle bir evim olsaydı başka bir şey istemezdim aslında. içini kendime göre döşerdim.ilk katta muhtemelen bir salon açık mutfak ve bir banyo olurdu.üst katta 2 yatak odası ya da 1 yatak odası 1 giyinme odası bir banyo ,çatı katında ise çalışma odası tarzı bir oda minik kırmızı bir buzdolabı.tavan da kalın 2 şerit şeffaf bir malzemeden olurdu.

ne güzel olurdu.
hayal kurmak güzeldir.

New Girl

yeni bir dizi keşfettim bugün. Zooey Deschanel oynuyor daha kolay hatırlayabileceğimiz şekilde aşkın 500 günündeki sevimli hatun. komedi türündeki dizi zooey yani jess in sevgilisi tarafından aldatılması üzerine yeni ev arkadaşı ilanı için gittiği evde 3 erkekle birlikte yaşamaya başlamasını ve onların maceralarını anlatıyor.
 ben çok sevdim.şu ana kadar 3 bölümü yayınlanımış. 25 dakikalık bölümlerden oluşuyor.
imdb de ise dizinin daha detaylı bilgilerini bulabilirsiniz.
imdb de 7.7 almış.
bölümleri izlemek için tık tık.

5 Ekim 2011 Çarşamba

İstanbul Özlenceleri
İstanbul'a her gittiğimde yazdığım postlarda geçen meşhur AlpiTim işte bu böcekler. :)
onları ve onlara hediyeler almayı özledim <3Bu da beni,m meşhur Dino'm. karaburunlu asil ve çok akıllıdır. hastayken yanımdan ayrılmadığı ayakucumda uyuduğu günlerimizi özledim <34 Ekim 2011 Salı

Futurama
bu aralar sık sık izlediğim bir çizgi dizi var.
Futurama ; emmy ödüllü bir çizgi dizi. dizide new york'lu bir pizza dağıtıcısının 21. yüzyılın başında birkaç saniyeliğine dondurulup 3000 yılında uyanmasıyla başlıyor ve ardından maceralar.
Cartoon network tarafından yayınlanmış 99 yılından beri devam ediyor.şuan 6 sezonu bitirmiş bulunmakta haziranda 7. sezona başlayacak.

eğer merak ettiyseniz buradan izleyebilirsiniz.

blog arka planımda diziden bir karakter.

İyi Seyirler :)

3 Ekim 2011 Pazartesi

düğün dernek

bu aralar blogdan uzak kaldım.neyse ki sağlık sorunlarım bitti. 2 hafta sonra erkek arkadaşımın abisi evleniyor.yani tatlı düğün telaşı var başımızda. bodrum düğünleri bir değişik baya ağır ve teferruatlı. bu hafta sonu ağırlık diye bir şey var. ağırlıkta deveyle kız evine çeyizler gidiyormuş . düğünde ise gündüz oğlan ve kız evinin evlerinde yemek veriliyor. ama öyle 10-20 kişiye değil tüm tanıdık tanımadıklar gelip yemek yiyor rakısını içip gidiyor. akşamında da balo tarzı düğünler oluyor. baya karışık adetleri var bodrum'un. davetiye olayında ise davetiyeyle birlikte birde okuntu adı verilen davetiyeler veriliyor. bu davetiyeler havlu,gömlek,bluz,parçalık kumaş ... gibi şeyler oluyor. daha yakınlara okuntu biraz daha uzaklara ise davetiye veriliyor. o kadar çok okuntu sardık ki o okuntuların 4/1 i kadar akrabam yoktur benim bunu anladım.
anlayacağınız baya telaş var. üstelik cuma bodruma gidip pazar dönüyoruz.bu 3 hafta
sonumuz böyle geçeceğe benziyor. şimdilik bu kadar. ağırlığı detaylı anlatabilmek için bu hafta sonu bol fotoğraf ve video çekicem :)bu sabah izlediğim sevimli cimcimenin videosunu paylaşarak bitireyim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...