26 Mayıs 2012 Cumartesi

Ayşalar Tecavüze Uğramasın !!!!!!Bugün twitter sayesinde haberdar olduğum "Ayşa" adlı köpeğin kaçırılarak tecavüze uğramasının 2. duruşması 31 mayısta. İnsanın kanını donduruyor bu olay. Nasıl bir insan masum bir canlıyı kaçırıp bunu yapar. Ülkemizde hayvanlara istismar ve şiddette cezalar hala çok hafif. Bugün o masum canlılara böyle bir pisliği şerefsizliği yapan yarın bizlere tüm insanlığa yapacak. Artık buna bir dur denmeli.Böyle insanlarla aynı ülkede yaşayıp aynı nefesi solumak bile insanın içini eziyor, insanı korkutuyor. Bunlar elbette ortaya çıkıp da bir şekilde cezalandırılmaları için uğraşılan sapıklar bir de bunun haberdar olamadığımız kısmı da var. Bu yüzden eğer o gün müsaitseniz Ayşa 'yı ve onun tüm destekçilerini yalnız bırakmayın.
Durum her geçen gün daha vahimleşiyor ve sıra bizlere geliyor.
Suça sessiz kalmak ortak olmaktır!! Bu suça sessiz kalmayın.
Tecavüze dur denmeli !

Diğerleriyle kıyaslandığında bir avuç olarak tabir edilebilecek olan hayvan hakları savunucularından Tülin Elmasoğlu adlı gerçek insanın sokakta bakıp gözettiği, can güvenliğini naçizane sağlamaya çalıştığı sahipsiz sokak köpeği ayşa'nın geçtiğimiz aylarda ş.ş. adlı, hukuk gereği adında kısaltma yapmak zorunda olduğumuz, ama şahsen kanımca, zaten tatmin edici bir ceza almayacağından, en azından toplum vicdanında yargılanabilmesi ve hem can dostlarımızın, hem de savunmasız çocukların bu sapık zihniyetin şerrinden korunabilmesi için adının tam olarak yazılmasında herhangi bir sakınca olmayan sanık tarafından uğradığı tecavüz sonrası, ayşa'ya bakıp gözeten can dostunun şikayetçi olması ile yargılamanın başlamasına neden olan, her zamanki gibi nas-ı ızrar* davasının 31 mayıs'a ertelenen ikinci duruşması. 

ilk duruşma 21 şubat'ta yapılmış ve 31 mayıs'a ertelenmiştir. bu yavrucağın can dostu gerçek insanın şikayetinde ısrarcı olması ve davayı yakından takip etmesi, özetle bilinçli bir hayvansever olması hasebiyle dava vuku bulmuşturİkinci duruşma:
 
31 Mayıs 2012
Saat: 10:30
Yer: Kadıköy 6. asliye ceza mahkemesi

(kadıköy nikah dairesi karşısı)


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...