25 Temmuz 2012 Çarşamba

Batan geminin malları misali

           Bu gömleği aslında İzmir mango da da görmüştüm fakat alışveriş konusunda kendimi dizginlediğim zamanlardı. Sadece baktım ve o kadar çok istememe rağmen almadım. Sanırım o kadar gönülden istemişim ki İstanbul a geldikten sonra tekrar karşıma çıktı  :)
Küsüratlarını yuvarlayarak söylersem bu gömlek 100 tl den 20 tl ye inmişti. Özellikle İzmir'de bu tür her mevsim giymek mümkün oluyor havalardan dolayı. Kumaşı çok yumuşak. Ben yelek gibi kullanmayı düşündüğüm için M beden aldım :)            Bu tişörtü de aynı şekilde İzmir mango da gördüm. Hatta denemiştim fakat sadece S bedeni vardı. Kalıbı ufak ve biraz kısa bir tişört olduğundan yaka kısmı çok daraltmıştı beni. Burada M bedenini bulunca denemeden aldım hemen. Tişörtün kolu ve alt kısmında gözler var kalan kısımda ise sanırım görülebiliyor eller var. Bana Mısır'ı hatırlattı :) Fiyatı ise 45 tl den 13 tl ye düşmüştü.
   
            Bunu ve aşağıdaki kazakları denediğim pantolonların üzerimdeki kötü durması yüzünden yaşadığım hayal kırıklığı ile kendimi reyonlara vurduğum sırada buldum. Kumaşları çok güzel incecik ve yumuşak. Tam sıcak ama rüzgarlı günler için. bu kazak hafif yarasa kol modelini andırıyor. Bu da 55 den 14 e inmişti.
                  Yine ince ve yumuşak bir kumaş bel kısmına doğru lastikli bir yapısı var.Bu da 77 den 14 e inmişti.       Fazla buruşuk olduğu için biraz rahatsız edici olsa da belden lastikli hoş bir keten etek. Aslında tam yazlık. Ben sanırım fazla rahatıma düşkün olduğumdan seçtiğim şeyler rahatlığıyla öne çıkanlar.Bir de asker yeşili vardı fakat turuncu daha çok kullanışlı olur gibi geldi o an.
Etek 77 tl den 20 tl ye düşmüştü.

          Geçen yaz buna benzer ipek renkli bir pantolon almıştım o kadar kullanışlı ve rahatlar ki. Üstelik hem bir kına gecesinde giymiştim hemde günlükte. Bu tarz pantolonlar kullandığınız parçalara göre her yere uyum sağlayabiliyor. Bunun kumaşı da aynı şekilde ince ama mat bir kumaş. Bu da 90 tl den 20 tl ye düşmüştü.


Bir de fotoğrafını çekmeyi unuttuğum hoş bir kolye aldım. O da 8 tl idi. N zaman kurtköy deki mango ya gitsem kesinlikle girdiğimde birkaç şey alıyorum. Çünkü yıl içinde sürekli indirim halinde. İnanılmaz ucuz ve pişti olunması zor ürünler oluyor.
Ayakkabılar ve çantalarda bu sıralar pek indirim olmuyor. Genelde yaz sonu indirimde oluyor. Kendiniz gitmeye kalktığınızda ne kadar kolay pek bir bilgim yok arabayla gitmediğim zamanlarda viaportun müşteri servisini kullanıyorum ama o da çeşitli semtlere var. Vaktiniz olduğu zaman bir gitmelisniz derim.
Çok fazla mağaza var ama ben mango ya girince orada alışveriş bütçemi tüketiyorum.Umarım bir gün diğerlerine de sıra gelir :)

Üşenmedim bu postu hazırladım ama vicdanım bloguma karşı çok rahat :)

İyi geceler ,günaydın, iyi günler şarkısı :)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...