2 Ekim 2012 Salı

İnsanlar büyür, büyüdükçe de salaklaşırBu sabah okula gitmenin en güzel yanı yağmur yağdığını görmek ve o mis toprak kokusuydu. İzmir'de inanılmaz ılık ve yarı kapalı bir hava var. Mutluyum. Ama hala sonbahar buraya gelmedi sadece arada yüzünü gösteriyor. Hava çay içip keyif yapacak kadar  ve hırkalara bürünecek kadar soğumadı. Sadece sabahları hırka giyebiliyoruz.

5199 Ölüm yasası geri çekilmiş. Muhtemelen durum hayvan severlerin sakinleşmesini beklemekten ibaret ama olsun kar kardır. Yinede bir şeylere karşı çıkmak,yürüyüşler düzenlemek, yaygaralar koparmanın hala işe yarayabildiğini görmek umut verici. Hayvanları koruyan bir yasa olmadan gevşememek gerek.

Bugün Murat Uyurkulak'ın Bazuka  adlı hikaye kitabını okuyorum. Şimdilik 4 hikaye okudum ama kitabı çok beğendim.Okuduklarım arasında en çok Kuş Yuvası adlı hikayesinden etkilendim.

... Yoksulların kasıkları kuşlara yasaktır, yoksul kasıklar ancak kasvetle kekeleyebilirler.

Cuma günü İzmir'deki Balkan Festivali kapsamında Goran Bregovic ücretsiz sahne alıyor aynı anda Film Ekimi başlıyor. Bu hafta sonu pek güzel geçeceğe benziyor.

- son -

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...