29 Şubat 2012 Çarşamba

sonsuza dek bizle yaşayacaklar

"Çünkü kadınlar anılarıyla ve kendilerine yaşatılanlar ile yaşarlar."

Kullandığım ajanda da yazıyordu bu söz. Aslında çektiğiniz yöne göre çok farklı anlamlara gelebilecek bir nitelikte. Ben iyi yöne çekiyorum.
Biz kadınlar anılarımız ve bize yaşatılan özel anları unutmadan yaşarız. Yaşadıklarımızı hatırlayarak uzun süre kendimizi mutlu edebiliriz. Bazen anılarımızla çok mutlu olmayı biliriz. Bazı şeylerle yetinmek konusunda özel bir sabrımız olduğunu düşünüyorum. Yaşadıklarımızın bizi hayal kurmaya teşvik ettiğini ve hayallerimizi çeşitlendirdiğini düşünüyorum.İyi anılarımız kadar kötüler de bizle sonsuza dek yaşıyor. Ne kadar sildiğimizi düşünsek de bir anda aklımızı kemiriyor. O anlardan öyle nefret ediyorum ki. Bazı travmalar vardır içimizde kabuklaşan.
Bize yaşatılan ,yaşadığımız iyi şeyler gibi kötü şeyler de bizimle ölene dek yaşıyor.

-son-

26 Şubat 2012 Pazar

The Boy in the Striped PyjamasFilmi izleyeli çok oldu ama adını hatırlayamıyordum. Filmi İstanbul'a giderken Anadolu'nun film kanalında izlemiştim. Kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. Her sahnesi aklıma kazınmış durumda çok iyi hatırlıyorum. Neyse ki adını bulup sizinle paylaşabildim.

Film nazi Almanya'sında geçiyor. Bruno'nun babası görev için Polonya 'ya gönderilir. Taşındıkları  yerin yakınındaki tel örgüler arkasında toplama kampı bulunmaktadır.Bruno tel örgüler arkasındaki bir çocukla arkadaş olur. Annesi Bruno'nun gerçekleri öğrenecebileceğnden endişe duymaktadır.

Bruno'yu izleyenler Hugo filminden hemen tanıyacaklar.Bruno'nun  babası ise Harry Potter serilerinde rol almıştı.

İlgisini çekenler için fragmanını da paylaşıyorum.

23 Şubat 2012 Perşembe

Hepimiz bir yerlerde mutluyuz,umutluyuzFotoğrafı gördüğüm an bir süreliğine zaman durdu. Nefesimi tuttum ve sanki ekrandan fotoğrafa ışınlandım.Orada yatan ben olsaydım diye hayallere başladım.
İskele Gölköy'de bayıldığım o evin iskelesine öyle benziyor ki.İlk aklıma gelen o evin iskelesinde bu anı gün batımında yaşadığım hayal oldu.

Hepimiz bir yerlerde birileriyle mutluyuz. Hayaller kurup hayallerimizle büyüyoruz. Kurduğum her hayal kendimi iyi hissettiriyor. Belki hiçbir zaman olmayacak ama yinede mutluyum. Adeta placebo etkisi yaratıyor.
N zaman araba yolculuğu yapsak yol kenarlarındaki evleri dikkatle inceliyorum.Ağaçlara, arabalara bakıp daha da çok hayal kuruyorum.
Bu aralar çoğunlukla 3 kişilik yolculuklar yapıyoruz ve ben arkada montların üzerinde yatan ya da etrafı inceleyip hayal kuran oluyorum.
Yinede ön koltukta oturmanın zevki de bir başka keyif veriyor bana.Daha geniş bir camdan daha çok yer görme hevesinden olsa gerek.
Yeni hayaller kuruyorum bu aralar.Evimin her odasını ayrı düşlüyorum neyi nereye koyardım diye.

Bu ara çok koşuşturmalı geçiyor.Önce tedaş sonra izsu.Devlet kurumları çok renksiz ve insanın yaşam enerjisini adeta emiyor.

En sevdiğim eylem hayal kurmak artık. Kendimi daha taze hissettiriyor.

şarkısız son olamayacağı gibi şarkısız hayal de olmaz.

20 Şubat 2012 Pazartesi

O gün bu günSaat 00.00 gösterdiğinde evde bu manzara vardı. Işığı kapatıp mumları yaktık. Hızlıca Orhun için pasta yaptık. Altta mısır gevreği onun üstünde negro onun üstünde bir mum daha.
Işıkları kapayıp digiturk'un şömine görünümlü radyo kanallarında birini açıp keyif yaptık.
Aslında Orhun'un doğum günü bizde kaldığı ilk gündü.

Bu akşamımız da böyle geçti.

18 Şubat 2012 Cumartesi

O'
O'nun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta bir tanesi de, daha önce aşık oldu, tekrar olabilir.... Ama şu an seni seviyorsa daha ne olabilir ki? Tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil ve ikiniz birlikte asla mükemmel olamayabilirsiniz. Ama şayet o seni güldürebiliyorsa, iki kez düşündürebiliyorsa -kabul edersin ki; insanlar hata yaparlar- onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin herşeyi ver. seni günün her anında düşünmüyor olabilir ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını verecektir -kalbini. yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. seni mutlu ettiğinde gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil...

aşk

14 Şubat 2012 Salı

Bugün aslında sıradan güzel bir gün


Sevgililer gününün tek farkı google idi. Biz yine kendi işlerimizle boğuştuk. dün gece 00.00 dan sonra Orhun'a sarıldık. Sabah üçümüz bir şeyler yaptık. 6 ay sonra elektrik faturamız geldi.Bir geldi pir geldi.Onun etkisiyle öğlen çok mutsuzduk ve bir sürü aksilik çıktı. İnsanların orada burada oldukları saatlerde biz Balçova Belediyesi'ndeydik. Kattan kata masadan masaya sürüklendik. Sonra bir köşede oturup bekledik dosyaları. Beklerken boş durmadık biraz angry birds oynadık. Ben angry birds oynarken sevgili sevgilim saçımı ördü 3 yerinden. Böyle zaman geçirmeye çalışırken insanlar gelip geçti önümüzden.Bize gülümsediler,biri vardı ki gelip konuştu fotoğrafımızı çekmek istedi.Sonra gülüştük gitti. Tüm günü sevgili sevgilimin ördüğü 3 adet saç örgülü muhteşem saç modelimle geçirdim. Belediyede aslında boşuna beklediğimizi öğrendikten sonra ara sokaklardan yeni keşiflerle nüfus müdürlüğüne gittik. Çok güzel evler gördük,hayal kurduk. Yokuşlardan hızımızı alamayıp koşturarak indik.Yağmur yağdı biz yürüdük,biz ıslandık,gülüştük,mont altına girdik.
Tek katlı güzel bahçeli evler gördük kaç kedi kaç köpek sahipleneceğimizi düşündük.Bir teyze vardı kapısında kedilerin olduğu ileride bende öyle olacakmışım.Umarım olurum.

Sonra yemek yedik eski favori yerimizde ama çok bozmuşlar öyle böyle bozmuşlar ki önünü alamadık.
Necati Amca'ya da hediyemizi alarak Şaşal ailesinin tüm fertlerine aldığımız hediyeleri tamamladık.
Elektronik mağazasında gezdik. Sevgili sevgilim bana nergis aldı. Koklaya koklaya eve geldik. Muhtar sevgililer günümüzü kutladı.

Günümüz bazı anlar dışında her şey tarihin 14 şubat olmadığı güzel günler gibiydi.

Şarkısız son olmaz. Günün anlam ve önemi üzerine ; Her gün sevgililer günü seninle.

8 Şubat 2012 Çarşamba

Bazen öyle şeyler olur ki hayat burnunuzdan gelir, bende o günleri yaşıyorum.

4 Şubat 2012 Cumartesi

Kadın ve Spor


Spor müsabakalarıın olduğu günlerde erkek arkadaşlarımız ya da sevgililerimizle ayrı plan yapmak zorunda kalabiliyoruz. Bu günlerde evlerimiz haremlik selamlık şekline bürünebiliyor. 
Neden tribünlere erkekler kadar dahil değiliz ?
Benim düşünceme göre çünkü hiçbir kadın tek başına ya da kız arkadaşlarıyla spor müsabakalarına gidemiyor. Nedeni çoğu zaman tribünlerde,salonlarda v.b. yerlerde , şiddet ve kendimizi huzursuz edebilecek seviyedeki küfürler. Belki tüm kadınlar için konuşmak doğru değil ama ben böyle hissediyorum.
Erkekler spor müsabakalarıyla ilgilenirken biz farklı plan yapmak zorunda mıyız asla.
Bence biz kadınlar da çok güzel dahil olabiliriz.
Evet bir kadın zariftir ,narindir ama sporun her dalından zevk alabilir.
Şiddetin olmadığı her tribün, salon v.b. yerlerde biz de yer alabiliriz.
Tek ihtiyacımız erkekleri bu konuda aydınlatmak ve dahil edilmeyi istemek.

Ben ilkokuldayken kız futbol takımında oynuyordum.Ortaokul yıllarımda voleybol ve atletizmle ilgilendim.Oturduğum sitede erkeklere kızlar futbol maçı yapardık. Aynı süre içinde ayrıca bale yapıyordum.
Taraftar olmak hiçbir kadının zerafetinden hiçbir şey eksiltmiyor.
Evet bir erkeğe oranla çok daha narin ve hassasız ama taraftar olmaya engel değil bu.
Belki asla kız kıza ya da tek başımıza spor müsabakalarına gidecek güveni vermeyecekler bize ama erkek arkadaşlarımızla ya da sevgililerimizle pekala gidebiliriz.
Bu her türlü ilişkide olumlu etkiler yaratır.
Belki hiç hoşlanmayacak olabilirsiniz ama denemeden bilemezsiniz.
Bağırış çağırışın olmadığı , kendimizi güvende hissedebileceğimiz ortamda eminimki zevk alacağımız bir spor dalı olacaktır.

Eğer bu yazıyı okuyan erkekler de varsa her şeyi bizden beklemeyiniz lütfen sizde bizi dahil etmek için çaba gösteriniz.Böylece daha çok zaman geçirebiliriz :)

3 Şubat 2012 Cuma

Anadolu Efes

Bence çok güzel ve samimi bir reklam filmi olmuş. Basketbola çok fazla ilgi duymayanların bile ilgisini çekebilecek bir reklam.Oyuncular çok sevimli.
Yüzümü gözümü boyayıp Efes'in basket maçına gidesim geldi.Bundan sonra favori basket takımım Anadolu Efes olabilir :)

Bu sefer şarkısız son yapıyorum çünkü onlar çok güzel söylemiş şarkıyı :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...