31 Mart 2012 Cumartesi

:/

Hocanın senaryoyu beğenmemesi üzerine iptal olan çekim
sinirden sabahın köründe temizliğe başlamam
çekmek zorunda olduğuım 2 videoyu düşünmem
ve derin derin nefes alıp midemin tutmaması için kendimi telkin etmem.
Fon müziğim Nina Simone Feeling Good


30 Mart 2012 Cuma

Vizeler kapıda ben kapının arkasında

Vizelerden önceki son hafta projeleri bir an önce bitirme derdine düştüm.Yarın çekim var. Bugün storyboardları bitirdim.Hatta storyboard çizmekten elimi incitmiş olabilirim. Daha çekmem gereken 15 fotoğraf ve yapılacak bir sürü şey var.
Bu dönem biraz erken başladım umuyorum ki  hepsi yetişecek.
Bir de vizeler iyi geçerse tam olacak.
Yoğunluktan pek bloga giremiyorum. Bu aralar genelde buradayım.
Şimdiden bir sürü şey öğrendim bir ara hepsini blogda da paylaşacağım.
Zaman dursa vizeler hiç gelmese.
Sürekli bir uyuma isteği var içimde ruhum bitkin.

http://fizy.com/#s/11k729

erken gelen pazar şarkısı.

21 Mart 2012 Çarşamba

bugün hava çok güzeldi biz de piknik yaptık


Bugün İzmir'de tam bir yaz havası vardı. Yer yer tişört üstü hırkanın bile fazla geldiği bir sıcaklığa kadar ulaştı hava. Biz de bu güzel havayı fırsat bilip kendimizi yürüyüş ormanına pikniğe gittik. Önce Özdilek'ten kendimize mezeler aldık.En üst fotoğraftaki sahilde deniz dibindeki bir masada piknik yaptık bir süre orada durduktan sonra ormanda yürüyüş yaptık.Sonra elmalarımızı yedik çimenlerde yattık.
Mangalını yakıp keyif yapanlarda vardı ayaklarını denize sokanlar da. Herkes yazın gelişinin tadını çıkarıyordu. İzmir de genelde bahar gelmeden yaz gelir. İlkbahar pas geçilen bir mevsimdir.
Güneşli ama rüzgarlı hava da yürümenin tadı bir başka. Yapılacak bir sürü yeni plan ekledik listemize. Yürüdük,güldük,yorulduk,öpüştük,el ele tutuştuk fazlasını istemedik birbirimize yettik.
Daha tecrübeli olacağımız ikinci pikniğimizi planladık.

şarkısız son yok

20 Mart 2012 Salı

Bugün günlerden güneşliBugün tesadüfen Watsons'a girdiğimde gördüğüm bir ürün. Şekli , ürünün özel pedi ve ucuzluğu dikkatimi çekti denemek için aldım. Ben turuncusunu aldım. Temiz cilde uyguladığınızda inanılmaz bir etkisi var. Tırtıklı yüz pedi elle ya da fırçayla temizlemeye çalıştığımızdan daha iyi temizliyor. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinin karşılığı bence bu ürün. Fiyatı 8.90 idi. Ben çok memnun kaldım denemenizi tavsiye ederim. Bu akşam bu filmi izledim. Başrolde Robert De Niro, Drew Barrymore ve Kate Beckinsale var.

Konusu ; 
"Frank (Robert De Niro) yakın zamanda eşini kaybetmiş ve çocuklarıyla yalnız kalmış bir aile babasıdır. Bu yalnızlık ve yaptığı yanlışlar içinde çocuklarının aileden bir bir kopmasına seyirci kalmış ve aradan geçen yıllar sonunda tekrardan ailesini toplamak istemektedir. Bu amaçla özellikle kızı (Drew Barrymore) ile aralarında oluşacak duygusal anlar ve şehir şehir dolaşmasına sebep olan maceralı zamanlar, bir babanın çocukları uğruna büyük çabasını anlatmaktadır. "

İzlemenizi tavsiye edeceğim filmlerden biri.

Bunlar dışında bugünüm sıkıcı bir ders , sıcak İzmir günü , Alsancak , kuyrukta sevilen muhteşem doberman, ilk kez boş gelen otobüs, tişört üstüne ince ceketle gezme , kipa'da boş boş gezinme , kaldırımlarda sesli koşuşturmaca şeklinde geçti.
ve sonunda metronun kampüs içindeki durağı açıldı.

Bu aralar sık dinlediğim ve klibini de bıkmadan tekrar tekrar izlediğim şarkı :)
16 Mart 2012 Cuma

karmakarışıklaşmaktayım


Şu an çok alakasız bir yerde hiç tanımadığım biriyle hislerim ortak.
Anlatamadığım kızgın,huysuz,mutsuz,üşengeç,yaşama sevincimin emildiği ve daha fazla karmaşık duygunun da içinde bulunduğu bir ruh halindeyim.

Şu anlatamadığım saçma hissin tam aynısını hissediyorsun sende. Huzursuzsun ve belki benim de seninle aynı hissi paylaştığımdan habersizsin.

Benim istediğim içinden buruş buruş olana kadar çıkmayacağım sıcak su dolu bir küvet ve bolca sakin müzik. Çıktığımda da kış gününde yaz sıcağına sahip bir ev.

Şu an canım çikolata bile istemiyor durum o kadar vahim.
Zaman dursa ve ben senin soluduğun havayı sende benimkini solusan ve kendimizi daha iyi hissetsek.15 Mart 2012 Perşembe

My week with Marilyn
Bu ara neredeyse her gün 1 film izliyorum kendimle çok gurur duyuyorum.
Öncelikle eğer bu filmi izlemediyseniz bu filmi izlemeden önce Marilyn Monroe 'nun The Prince and the Showgirl filmini izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü filmde bu filmin çekimi yapılıyor. Bu yüzden izlemiş olmak hem bazı sahnelerin hava kalmamasını hemde Michell Williams ın , Marilyn i ne kadar gerçekçi oynadığını anlama da kolaylık sağlıyor. İyi bir görüntü kalitesiyle izlediğim filmin her sahnesi fotoğraf niteliğindeydi.
Eğer Marilyn e ilginiz ya da merakınız varsa izlemenizi önerdiğim bir film.

Bir de Michelle Williams ın duruluğu, güzelliği beni benden aldı.
Sanırım çoğu kadın oyuncunun istediği bir şeydir Marilyn i canlandırmak. Ama canlandıranın Michelle den başka biri olmaması beni çok mutlu etti.


12 Mart 2012 Pazartesi

Hedwig and The Angry Inch
Film, bir Rock şarkıcısının hayatını anlatıyor temel olarak. Ama detaya girildiğinde çok bambaşka bir hikaye beliriyor. Film Berlin Duvarı ,doğu-batı Almanya döneminide kapsıyor.

Doğu Almanya vatandaşı olan Hansel (Hedwig) in bir Amerikan askerine aşık olması ve evlenebilmek için gerekli olan cinsiyet değiştirme ameliyatı için şehrin Batı tarafına yani Berlin Duvarı'nın  ötesine geçer. Geçirdiği ameliyat başarılı olmamıştır. Kendini Kansas'ta bulan Hedwig şarkılarını gasp eden Tommy Gnosis'in Rock yıldızı oluşuna tanık olur. Çaresizce Angry Inch adlı grubuyla restoranlarda müzik yapmaktadır.
Filmdeki animasyonlar şarkı sözleriyle uyumlu bir şekilde biçimleniyor ve çok güzel bir ahenk sağlıyor.
Ayrıca filmde Hedwig'in söylediği şarkılar da ayrı bir efsane.

Bu da filmde geçen şarkılardan biri.


10 Mart 2012 Cumartesi

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert


Film, tatil beldesinde yer alan bir otelden iş teklifi alan iki travesti ve bir transeksüel dansçının yol macerasını anlatıyor. Priscilla adını verdikleri otobüsleri ile yola koyulan bu 3 renkli karaktere otobüslerini tamir eden Bob da katılır.İş teklifi yapan travestilerden birinin karısıdır.

Filmin 94 yapımı olması ve filmde görevli herkesin böyle bir konulu filmde yer alması takdir edilecek bir şey. Eminim ki herkes yapmazdı bunu. Başrolleri de ise Matrix,Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerle tanıdığımız Hugo Weaving ve Memento,King Speech,Factory Girl filimlerinden tanıdığımız Guy Pearce paylaşıyor.

Bulabilirseniz kesinlikle izleminizi tavsiye ettiğim bir film. İnsanların bu 3 karaktere karşı ne kadar anlayışlı ve ne kadar anlayışsız olduğunu çok iyi anlatıyor.

Abba- Fernando

Lana Del Rey
Bu enfes sesi youtube da gezerken bulmuştum.Bulalı baya oldu aslında ama yeni bir şeyler yazabiliyorum.
Şarkıları,sesi her türlü ruh haline arkadaşlık edebilecek kadar dengeli. Bu aralar en sık dinlediklerimden biri.
Klipleri de ayrı bir güzel.

Ekşi sözlükte "amy winehouse u donunda sallayacak." yazılmış. Karar sizin.

Mermaid Motel
Blue Jeans
Lolyta
Video Games
Born to die

benim aklıma kazınan favorilerim bunlar.


8 Mart 2012 Perşembe

bazı insanlar klavyedeki space tuşundan ibaret.

4 Mart 2012 Pazar


Cumartesi günümüz uzun zamandır geçirmediğimiz kadar güzel ve istediğim gibi geçti.
Fotoğraf ödevim için Kemeraltı'na fotoğraf çekmeye gittik. O sırada etrafa bakmayı da ihmal etmedik tabi. Kendime çok güzel bir kolye beğendim.
Üstteki fotoğraflar Kemeraltı'nın içinde, alttaki han fotoğrafları ise Kızlarağası Hanı 'nda.

Han'ın en meşuru ise türk kahvesi. Çok güzel bir fincanda geliyor. Biz içemedik ama içenler çok memnun gözüküyordu. En yakın zamanda denenecekler listeme ekledim.
Dün hava İzmir'de çok güzeldi. Bizde tadını çıkarmak için Alsancak'a yürümeye karar verdik.
İzmirliler sıcak havada kendilerini sahillere vurmuştu. Yürüyüş sırasında ben küçük bir çocuğun uçurtmasından boş bulunarak korktum, Semih'le karşılaştık, yeni güzel planlar yaptık.Dönüşte feribotla dönme planımız vardı hemde trafikten kurtulacaktık fakat hafta sonu seferleri yokmuş.Gitmişken çok güzel bir kedi sevdik ve resim sergisine gittik.
Arkas Sanat Merkezi İzmir için bir veli nimet. Hem ücretsiz hem de muhteşem bir sergiydi.İlk ve son kez gittiğimiz sergide açılan özel konuk ağırlama odasını da gördük.
Çıkışında ise asıl hedefimiz olan Alavara'ya gittik. Ucuz ve güzel makarna hemde Alsancak'ta  bebeğimsin Alavara :)
Alavara çıkışında o kadar tok olunuyor ki canım tatlı istemesine rağmen hiçbir şey yiyemedim.Onun yerine hazmetme yürüyüşü yaptık. Sonrada oyun oynayarak geçen bir otobüs yolculuğu ile evimize döndük.

Uzun zamandır geçirdiğim en içime sinen, en güzel hafta sonumdu.

Keyifli Pazar Şarkısı

1 Mart 2012 Perşembe

kış dostuŞüphesizdir ki sıcak su torbası dünyanın en önemli icatları arasındadır.
Küçükken hep kullanırdım fakat uzun zamandır kullanmamıştım ta ki bugüne kadar. Dün aldığım sıcak su torbasını öğlen kullanmaya başladım. O saatten beri sürekli benle. Önce ayağımın altına koydum,sonra biraz belime şimdi de kazağımın altında.
İcat edenin beynine,emeğine şükürler olsun. Her neredeyse tüm iyi dileklerimi yolluyorum ona.
Bir kadının vazgeçilmezleri arasına girdiği inancındayım.

sıcak ayak ve karın şarkısı
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...