22 Ekim 2012 Pazartesi

dino tarafından mutlu edilmek

Sevdirmekten,kucağa gelmekten hoşlanmayan bir kedim var. Eğer onu sevmek istiyorsak genelde yanına gidip seviyoruz. Bazen ona bile atarlanıp bir tokat atıyor bas git diye. Bu sabah uzun zaman sonra yatağa yanıma geldi.Sabahın 6 sı olmasına rağmen uykumdan feragat edip onu sevdim neyse ki o da bunu ödülsüz bırakmadı da yanıma yattı. Daha sonra karnıma sokuldu tıpkı onu ilk aldığımız günlerdeki gibi. Sanki aradan yüzyıllar geçmiş gibi nedense. Bir avuç haliyle karnıma sokulup uyuyan Dino şimdi boynumdan karnıma gelen boyuyla yine aynı pozisyonda beni ödüllendirdi. Neredeyse bir saat şaşkınlık ve uyku dolu gözlerle bakıp kollarımın yorulmasına aldırmadan onu sevdim. Daha sonra sanki bir işi varmış gibi bir anda koşarak içeri gitti.
Belki bu durum kedisi olan birçok ev için çok doğal ama bizimki kendi cumhuriyetini ilan edip keyfi sevdirdiği için bizde bu durum  3 gün 3 gece bayramlık oldu. Bu gece olur da yine gelir diye fotoğraf makinam baş ucumda uyuyacağım.

19 Ekim 2012 Cuma

İçimde patlayan bombalar

Normalde dersleri bu kadar önemsemeyen ben nedense bir anda önemsedim ve içimde patladı. Bugünkü derse girebilmek için biletimi gece seferine aldım. Sabah okula gittim ve ders iptal olmuş.
Eğer dersi bu kadar önemsemeseydim şuan feribotta İstanbul'a geçiyor olacaktım. Hocadan daha çok kendime kızgınım, bir anda gelen şu ders aşkına kızgınım.
Sanırım otobüse binene kadar kendimi yiyip duracağım.

14 Ekim 2012 Pazar

Güzel Duman'a sevileceği bir ev


Dün gece Beşiktaş Çarşı'da bulunan ve dışarıda bırakmaya kıyılamayan Duman; dişi, 1 yaşlarında, tuvalet eğitimi ve kum alışkanlığı var, inanılmaz iyi huylu ve oyuncuymuş. Ne yapsak tırmalamamış :) Kendisine güzel bakılacağı bir yuva aranıyor, tanıdık birileri olursa çok seviniriz.                            İrtibat için 0536 557 7643 numaralı telefondan ulaşabilirler.

5 Ekim 2012 Cuma

İzmir'in ortasında arizona rüyası


İnişli çıkışlı bir okul günü ardından alavara'yla makarnaya doyduk. Bir türlü tutturamadığım domates sosu nedeniyle evde yapmak imkansız hale geliyor. Aynı tat olmayınca da keyif kaçırıyor.
Kalabalık ve neşeli bir grup olarak önce yemek ardından da konser alanına gittik.
İzmir'de bugün 8.Balkanlılar Halk Dansları Festivali başladı. Açılış konserinde Goran Bregovic olunca üstüne bir de ücretsiz olunca kaçırmak aptallık olurdu.
Yine beklediğimizden fazla katılım oldu. Konser başında önce bir "savaşa hayır" sloganları atıldı.
Ardından Bregovic geldi kendimizden geçtik ta ki yanımızdaki  minik sarışın çocuk dans edene kadar.
Hasan bile çocuğa bakıp eğlendi, güldü.
Elbette Goran Bregovic söz konusu olduğunda Arizona Dream canlanıyor aklımda o yüzden olmazsa olmaz şarkım "in the death car" idi. Ben söylemeyecek diye mızmızlanırken neyse ki şarkıya girdi de keyfim tavan yaptı.
Bol tanıdıkla karşılaşılan güzel ve enerjik gece ardından hafta sonu için bir fotoğraf sergisi ve film ekimi  programı bizi bekliyor.3 Ekim 2012 Çarşamba

savaşahiçgerekyokAkşam savaş alanına çöktüğünde 
Düşmanlar yenilmişti 
Telgraf tellerinin tınıları 
Haberi uzaklara taşıdı 

Dünyanın bir ucunda için için yandı 
Bir haykırış, gök kubbede parçalanarak 
Bir çığlık, çılgın ağızlardan taşan 
Ve esrik, göğü aşan. 
Bin dudak ilençle soldu 
Bin yumruk, vahşi bir öfkeyle sıkıldı. 

Dünyanın bir başka ucunda 
Bir sevinç, gök kubbede parçalanarak 
Büyük bir sevinç, bir eğlence, bir çılgınlık 
Rahat bir soluklanma, gerinme 
Bin dudak eski bir duayı söyledi 
Bin el inançla birleşti. 

Gecenin geç saatlerinde 
Sayıyordu telgraf telleri 
Savaş alanında kalan ölüleri 
O zaman dost ve düşman sessizleşti. 

Yalnız analar ağladı 
Her iki yanda.

Bertolt Brecht

2 Ekim 2012 Salı

İnsanlar büyür, büyüdükçe de salaklaşırBu sabah okula gitmenin en güzel yanı yağmur yağdığını görmek ve o mis toprak kokusuydu. İzmir'de inanılmaz ılık ve yarı kapalı bir hava var. Mutluyum. Ama hala sonbahar buraya gelmedi sadece arada yüzünü gösteriyor. Hava çay içip keyif yapacak kadar  ve hırkalara bürünecek kadar soğumadı. Sadece sabahları hırka giyebiliyoruz.

5199 Ölüm yasası geri çekilmiş. Muhtemelen durum hayvan severlerin sakinleşmesini beklemekten ibaret ama olsun kar kardır. Yinede bir şeylere karşı çıkmak,yürüyüşler düzenlemek, yaygaralar koparmanın hala işe yarayabildiğini görmek umut verici. Hayvanları koruyan bir yasa olmadan gevşememek gerek.

Bugün Murat Uyurkulak'ın Bazuka  adlı hikaye kitabını okuyorum. Şimdilik 4 hikaye okudum ama kitabı çok beğendim.Okuduklarım arasında en çok Kuş Yuvası adlı hikayesinden etkilendim.

... Yoksulların kasıkları kuşlara yasaktır, yoksul kasıklar ancak kasvetle kekeleyebilirler.

Cuma günü İzmir'deki Balkan Festivali kapsamında Goran Bregovic ücretsiz sahne alıyor aynı anda Film Ekimi başlıyor. Bu hafta sonu pek güzel geçeceğe benziyor.

- son -
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...