29 Aralık 2012 Cumartesi

bir yerden yakalamak lazım
Ödev için fotoğraf çekmeye gittiğimiz Kemeraltı'ndan gözlük,kulaklık,oduncu gömlekleri ve yün tayt alarak çıktık. Yetmedi üstüne de bir güzel yemek ve donut yedik.
İkea , restoran bölümündeki yemeklerin artıklarını hayvan barınaklarına bağışlıyormuş. Belki bilenler vardır ben İkea nın yaptığı yazılı açıklama ile öğrendim. İkea yı sevmek için bir neden daha çıktı. Böyle büyük duyarlı firmaların olması mutlu ediyor beni. 

Bu ara dinlediğim en hoş şarkılardan biri buyurun siz de dinleyin

28 Aralık 2012 Cuma

sen anla diye


Finallerin yaklaşmasıyla birlikte fotoğraf ödevlerim katlanarak çoğaldı. İyileşmenin de verdiği gazla kendimizi sokaklara attık. Siste kaybolduk is koktuk. Fotoğraf makineme sinen is kokusunu nasıl arındıracağım hakkında hiçbir fikrim yok. Sabahtan asansör eşliğinde başlayan foto gezimizin ikinci durağı hediyelik eşya fuarıydı. Fuarda meşhur antakya künefesi vardı bir yandan tel kadayıfı canlı yapıp bir yandan da künefe servis ediyorlardı. Ben bu tür tatlılara çok bayılan biri olmadığım için ilk künefemi 21 yaşında yiyerek ayıplanma rekorları kırdım. Yıllar önce ananemin yaptığı baklavadan 7 dilim yiyip tansiyonumu fırlattıktan sonra artık şerbetli ağır tatlılar yiyemez oldum yediğimde anında tık tık başlıyor. Değişik bir tatlı hoşuma gitse de bir çataldan fazlasına cesaret edemedim.
Yılbaşının yaklaştığı şu günlerin en güzel özelliği güzel parlak ışıklandırmalar olsa gerek. İzmir de de alsancak, konak, saat kulesi ışıklara doymuş fotoğraflık olmuş durumda.
Rezzan teyze burada olsa herhalde fotoğraf makinesini elinden hiç bırakmazdı.
Fotoğrafta bokeh tekniğini denedik fakat pek başarılı olamadık bu yüzden fotoğrafı paylaşmadm. :)

Yeni yılın ardından hemen malesef ki finallerimin başlayacak olmasıyla hüsrana uğrasamda bu yıl sömestır tatilinin1 ay oluşu beni heyecanlandırıyor :) İstanbul da yapılacak bir dünya şey olacak :)

Yeni yılda herkese öncelikle sağlık sonra da planlarınızı gerçekleştirme olanakları diliyorum.

Umut dolu yıllar dileğiyle.

http://fizy.com/#s/3hwodp


22 Aralık 2012 Cumartesi

Bu Su Hiç Durmaz
Perşembe günü yapılan ve internetten canlı takip ettiğim "Kadın Sesi Değmiş Şarkılar" konserinin son şarkısı.
İzlemeyenler için konser 21.30 da başlayıp 12 gibi bitti. Konsere gidemeyeceğiz diye üzülürken internetten yayınlanacağını öğrenmek ganimet gibiydi. Umarım en yakın zamanda bu organizasyon İzmir'de de tekrarlanır da mahrum kalmayız.

Ruha terapi gibi gelen konserin diğer bir özelliği de farklı şehirlerdeki arkadaşlarımla aynı şarkıyı dinleyip aynı heyecanı yaşamaktı.

Şayet bir tanrı varsa bu 4 lü yü ruh sağlığımız için korusun.

20 Aralık 2012 Perşembe

Kadın Sesi Değmiş ŞarkılarBülent Ortaçgil ve Kadın Sesi Değmiş Şarkılar
21.30 da başlayacak. Bülent Ortaçgil'in yanında Birsen Tezer, Jehan Barbur, Ceyl'an Ertem de var. Gidemedik üzülüyoruz ama tık tık bu linkten konseri canlı,kanlı izleyebilirsiniz.
Biz şimdiden bilgisayar başına kitlendik. Şu an röportajlar var ama onlar bile ayrı bir güzel.
Bülent Ortaçgil'i canlı izlemek ayrı bir güzel. Ruhu öyle güzel öyle huzurlu ki sanki evinize gelmiş de size özel şarkı söylüyor gibi hissettiriyor. Fırsat ayağınıza geldi aman kaçırmayın derim.
#sensizolmaz

15 Aralık 2012 Cumartesi

Sanki yüzyıl geçti


Blog yazmayalı o kadar uzun zaman oldu ki en son ne yazdığımı bile hatırlayamıyorum.
Vizelerim başladı bitti, bir sürü garip şey oldu, ağladım, güldüm, grip oldum. 
İzmir'de burnu silmekten tahriş eden, dudakları soğuktan kıpkırmızı yapıp kurutan o fena havalar başladı.
Havaların soğuması ve zayıf bağışıklık sistemime karşı düzenli olarak ekinezyalı kış çayı ve ekinezyalı pastillere dadandım. İlk kez bu kadar çok bitki çayı ve nane limon içtim herhalde. Nane limon dünyamdaki en yararlı şeyler listesinde bu yıl ilklerde. Artık çantamda bile taşır oldum. Özellikle de benim gibi psikoloji değişim midesine vuran insanlar için pasiflora değerinde bir ganimet.
Finallere az kaldı yapılacak bir sürü proje var ama bünyem yumurtanın kapıya dayanmasını bekliyor.
Değişmek, planlı olmak şart oldu. Hem kendime söylenip hemde aynı şeyleri yapıyorum.
Ayrıca pintereste fena dadanmış durumdayım.
Her gün birkaç saatimi kitlenmiş bir şekilde pinterestte geçiriyorum.Elimde olmayan bir rutin haline getirdim.Repinler olmasa alışveriş nefsim nasıl körelirdi bilemiyorum.

Bu da benim pinterestim. Ben Mesela


http://fizy.com/#s/16qxrn

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...